top of page

23. augustā plkst. 20.00 Cēsu Sporta hallē notiks Silvijai Radzobei veltīta basketbola spēle

Updated: Aug 19, 2020

Mākslas festivālā “Cēsis 2020” 23. augustā

Latvijas garākie aktieri, pasaulslavenais basketbolists Dāvis Bertāns un

komiķis Jānis Skutelis veltīs basketbola spēli Silvijai Radzobei


23. augustā plkst. 20.00 CēsuSporta hallē notiks Cēsu mākslas festivāla un teātru kopprojekts performance “Silvijai Radzobei veltīta basketbola spēle” ar Latvijas garāko aktieru, Latvijas pasaulslavenā basketbolista Dāvja Bertāna un Latvijas ātrākā komiķa Jāņa Skuteļa piedalīšanos.


Silvija Radzobe kopš 2015. gada bija festivāla Grand Prix teātra skates veidotāja un izraudzījās sezonas izcilākās izrādes programmai. Viņas kaislība bija ne tikai teātris un izrādes, bet arī basketbols un tā aktualitātes, ko viņa komentēja tikpat azartiski un priekpilni kā teātrī notiekošo.

Literatūras un teātra zinātniece, teātra kritiķe Silvija Radzobe mūžībā devās šī gada 21. aprīlī un pandēmijas ietekmē atvadas izvērtās diskrētas un personīgas. 29. aprīlī viņa būtu atzīmējusi savu 70. dzimšanas dienu. Festivāls un Latvijas teātru aktieri, godinot un pieminot spilgto personību, velta Silvijai Radzobei performanci, kurā apvienotas viņas trīs pēdējo gadu lielās mīlestības: teātris, dālijas un basketbols. Performance tiek īstenota kā Dailes teātra, Latvijas Nacionālā teātra, Liepājas teātra un Jaunā Rīgas teātra aktieru kopprojekts.

Silvijas Radzobes meita Zane Radzobe stāsta: Mamma ir izdarījusi ļoti daudz – gan kā kritiķe, gan kā zinātniece un pedagoģe, un nemitīga kvalitātes latiņas uzturēšana viņai nopelnīja stingra, reizēm pat skarba profesionāļa reputāciju. Bet tie, kuri viņu pazina tuvāk, zina, ka viņa bija ne tikai spoža, bet arī silta, dzīvi visās tās krāsās mīloša un ļoti rotaļīga sieviete. Tāpēc Cēsu festivāls un Latvijas teātru populārie aktieri, pieminot ilgstošo sadarbību, skatītājiem piedāvās rotaļu – performanci, kurā apvienotas mammas trīs pēdējo gadu lielās mīlestības: teātris, dālijas un basketbols. Tas ir traks projekts, bet bez krietnas devas mākslinieciska vājprāta netop nekas, kritiķu recenzijas un zinātnieku pētījumus ieskaitot. Performances režisors Valters Sīlis, Ievas Kauliņas vizuālais noformējums , skanēs Silvijas Radzobes teksti. Basketbola spēli komentēs Jānis Skutelis, piedalīsies Dāvis Bertāns, sportiskākie Latvijas teātru aktieri un Latvijas dārzu bagātības.”

Basketbolu spēlēs īsta zvaigžņu komanda – Nacionālā teātra aktieri Gundars Grasbergs, Jānis Vimba, Mārcis Maņjakovs, Raimonds Celms, Jaunā Rīgas teātra aktieri Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Ivars Krasts, Liepājas teātra aktieri Gatis Maliks, Viktors Ellers, Egons Dombrovskis, Dailes teātra aktieri Dainis Grūbe, Juris Žagars, Gints Grāvelis, Artūrs Dīcis, Jānis Strenga, Andris Bulis, Intars Rešetins.

“Spēle notiks kā jau tas basketbolā noteikts - katra ceturtdaļa 10 minūtes. Katram aktierim būs sava vieta un loma, bet, protams, atbilstoši sagatavotībai un entuziasmam, brīvi improvizējot, sadalījušies komandās un līdzjutējos. Zināms, ka Silvija Radzobe bija kaislīga NBA kluba Ņujorkas “Knicks” fane, bet arī mēs vilšanos nesagādāsim,” sola V.Sīlis.

Spēles apmeklētājus sagaida arī dāliju parāde, kur kādai jaunizveidotai šķirnei tiks piešķirts Silvijas Radzobes vārds.


Pirms performances Cēsu sporta hallē plkst. 19.00 notiks Zanes Radzobes lekcija “Krustcelēs: teātris un digitālā pasaule”.


Cēsu Mākslas festivāls notiek ar patrona SEB bankas, festivāla ģenerālsponsora Latvijas Mobilā Telefona, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Cēsu novada domes, Koncertzāles “Cēsis”, kā arī AS Latvenergo un AS Latvijas Gāze atbalstu.


Biļetes pieejamas Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī pasākumu norises vietās.


Mediju kontaktiem:

Mairita Brice

Cēsu Mākslas festivāla sabiedrisko attiecību vadītāja

Tālr. 29216158

E-pasts: Mairita.brice@hotmail.com
97 views

Recent Posts

See All

APMEKLĒTĀJU IEVĒRĪBAI!

Lūgums personalizēt jau iegādātās biļetes Biļešu Paradīzes mājaslapā! Ministru kabinets ir lēmis, ka no š.g. 1. augusta pasākumos, kuros apmeklētājiem ir nodrošinātas fiksētas sēdvietas, īstenojot 1 m

2 Comments


Yumi Vega
Yumi Vega
Feb 01, 2023

Attractive section of content. I just stumbled upon your web site and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly. https://j9korea.com/

Like

moon forg
moon forg
Jul 03, 2021

nice article

Like
bottom of page