top of page

SEB stipendijas glezniecībā finālistu darbu izstāde “Dienaskārtība” Cēsu Mākslas festivālā

No 25. jūlija līdz 28. augustam Cēsu mākslas festivāla ietvaros koncertzālē “Cēsis” (Raunas ielā 12-1) būs skatāma konkursa SEB stipendija glezniecībā finālistu darbu izstāde “Dienaskārtība”. Finālistu četrinieku veido jaunie gleznotāji: Madara Kvēpa, Laura Veļa, Ingrīda Ivane un Jānis Šneiders. Konkursa laureāts saņems iespēju piedalīties radošajās darbnīcās kādā no Eiropas Savienības valstīm un stipendiju EUR 1850 vērtībā.


Katru gadu SEB stipendijas konkursam ir kāda noteikta tēma. Studentu uzdevums ir tēmas aktualitāti atspoguļot mākslas darbā. 2020. gada konkursa tēma bija dienaskārtība, vedinot studentus kritiski un analītiski domāt par mediju ietekmi uz personisko un sabiedrisko domu, raudzīties, kā ziņas un sociālie tīkli nosaka auditorijai par ko, nevis ko domāt. Žūrijas komisijas izvēlētie četri mākslinieki savos darbos ietver identitātes un laika jēdzienus, kā arī atspoguļo savu cilvēcisko stāvokli ikdienas steigā.


Objektīva un patiesa informācija nav iespējama bez daudzveidības. Daudzveidība slēpjas katra cilvēka galvā. Tas nozīmē, ka katram no mums ir jāatver savs prāts atšķirīgiem viedokļiem, tajā pašā laikā atceroties savu izcelsmi un pieredzi. Tas ir nebeidzams process, kas paplašina ikviena mākslinieka radošās spējas. Citiem vārdiem, bieži vien mēs mākslu tāpat kā medijus uztveram kā logu, kas ļauj mums ieraudzīt apkārtējo pasauli un sabiedrību kopumā. Mākslinieki tāpat kā mediji nevis atspoguļo pasauli, bet rekonstruē to. Viņi atlasa idejas, tēlus un konceptus, šis atlases process nosaka to, ka kaut kādiem notikumiem un lietām viņi pievērš lielāku uzmanību, tādējādi vēstot skatītājam par to, kas ir svarīgākais, un par ko būtu jādomā šodien.


SEB stipendija glezniecībā LMA pirmo reizi tika pasniegta 2008. gadā, par tās laureāti kļuva Neonilla Medvedeva, 2009. gadā – Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle, 2012. gadā – Laimdota Steķe, 2013. gadā – Klāvs Loris, 2014. gadā – Madara Neikena, 2015. gadā – Zīle Ziemele, 2016. gadā – Sandra Strēle, 2017. gadā – Kristaps Priede, 2018. gadā – Anna Pommere un 2019. gadā – Krišjānis Elviks.


Konkursā pieteiktos darbus vērtēja:

LMA rektors: Kristaps Zariņš, LMA Prorektors: Andris Vītoliņš, LMA Maģistru programmas vadītāja / Mākslas zinātniece: Antra Priede, SEB bankas prezidente: Ieva Tetere, SEB bankas Private Banking vadītāja: Elīna Piebalga, gleznotāja / Mākslas zinātniece: Sandra Strēle (2016. gada SEB stipendijas laureāte), gleznotājs /LMA Glezniecības katedras vieslektors: Atis Jākobsons (2009. gada SEB stipendijas laureāts).


Izstādes kuratore Inese Rozentāla



115 views

1 Comment


Yumi Vega
Yumi Vega
Feb 01, 2023

Attractive section of content. I just stumbled upon your web site and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly. https://j9korea.com/

Like
bottom of page