top of page

Brīvdabas kino pēdējais seanss

Updated: May 7, 2020

Sestdien, 10.augustā, pl. 22.00, brīvdabas kino estrādē pie Spoguļklintīm, izrādīsim šīs sezonas noslēdzošo kino seansu - AIZMIRSTO SENČU ĒNAS (Тени забытых предков) PSRS / 1964 / 97 min. Režisors Sergejs Paradžanovs.Ukraina 19. gadsimtā. Dziļi Karpatu kalnos mīt gucuļu tauta, kur sens naids valda starp divām dzimtām. Kamēr Ivana māte sēro par sava vīra brutālo nogalināšanu, starp Ivanu un viņa tēva slepkavas skaisto meitu Maričku uzplaukst mīlestība. Liktenis iejaucas, jaunajiem mīlētājiem nav lemts būt kopā... Lai arī precējies ar citu, Ivans nespēj aizmirst Maričku. Apsēstība ar zudušo mīļoto tuvina Ivanu nāvei – kur viņš atkal varēs būt kopā ar Maričku.


“Aizmirsto senču ēnas” ir idejiski drosmīgs un kinematogrāfiski satriecošs mitoloģijas, hipnotiskas reliģiskās ikonogrāfijas un pagānu maģijas sajaukums, kā arī bezkaislīgs Krievijas reģionu vēstures skarbās realitātes attēlojums. Pēc iznākšanas 1964. gadā filma kļuva par starptautisku sensāciju.

162 views

Recent Posts

See All

1 Comment


Yumi Vega
Yumi Vega
Feb 01, 2023

Attractive section of content. I just stumbled upon your web site and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly. https://j9korea.com/

Like
bottom of page