top of page

OLIVERS CVARGS | Oliver Zwarg

Olivera CVARGA repertuārā ir Štrausa operu lamas Baraks, Johanans un Orests, Vāgnera Amfortass, Holandietis, Kurvenāls, Alberihs un Hanss Zakss (šie vis ir panākumi), Berga Voceks, Mocarta Figaro, Leporello un Papageno, Verdi Amonasro, Pučīni Džanni Skiki un Skarpija, ka arT Debisī Gola, kas 2007. gada atnesa Cvargam vairakas nominācijas Vācijas žurnāla Opernwelt balvai "Goda mākslinieks".

Kad Olivers piedalījās Šrekera reti atskaņojamas operas "Ģentes kalējs" iestudējumā 2010. gadā Kemnicā, Frankfurter Rundschau rakstīja, ka "viņš ar neiespiestu precizitāti izkuģoja cauri šai milzu titullomai", savukārt Opernwelt atzina, ka "ar savu robusto skaisto baritonbalsi viņš savā ziņā ir vācu Brīns Tervels".

Brēmenē dzimušais un Štutgartē studējušais Cvargs paturējis ciešas saites ar Štutgartes opernamu un regulāri viesojas Ķelnē (izcili panākumi Alberiha lomā), Berlīnē (Valsts operā un Komiskajā opera), Drēzdenē, Minhenē, Hamburgā, Darmštate un Kemnicā.

Olivera balss skanējusi opernamos Barselonā, Madridē, Kopenhāgenā, Tulūzā, Bordo, Strasbūrā, Lillē, Lozannā, Lježā, kā arī Amsterdamas Concertgebouw un festivālos Zalcburgā, Lucernā, Edinburgā, Ludvigsburgā un Wiener Festwochen. Dziedātāja koncertrepertuārs sniedzas no renesanses autoriem Iīdz mūslaiku mūzikai.

Olivers Cvargs uzstājies ar Saimonu Retlu, Danieli Gati, Marko Armiljato, Lotāru Zagroseku, lngo Mecmaheru, Fransuā Ksavje Rotu, Tuganu Sohijevu, Markusu Stenču, Polu Makrīšu režisoru Kaliksto Bieito, Klausa Goto, Stefano Herheima, Pētera Konvičnija, Nikolausa Lenhofa, Roberta Karsena iestudējumos.

Latvijas Nacionālaja operā dziedājis Alberihu "Reinas zelta" iestudējumā un Koncertzālē “Cēsis” - Kurvenālu “Tristana un Izoldes” koncertatskaņojumā.

Zwarg.jpg
bottom of page