top of page

TIMO RĪHONENS (Timo Riihonen)

Timo Rīhonens sāka karjeru 2008. gadā Cīrihes operas studijā, turpināja Reinas Vācu operā un no 2013. līdz 2018. gadam bija Ķīles operas solists ar nozīmīgām lomām daudzos iestudējumos. Kopš 2106. gada Rīhonens ik gadu saņem uzaicinājumus no Baireitas festivāla – 2017. gadā viņš dziedāja “Parsifāla” izrādēs (izdots DVD), 2018. gadā piedalījās “Nirnbergas meistardziedoņu” (izdots DVD) un “Loengrīna” iestudējumos, un viņa angažements Baireitā pagarināts līdz 2021. gadam.

Tuvākajā laikā Timo Rīhonens dziedās Filipu II (“Dons Karloss”) Grācas operā, Komandoru Reinas Vācu operā un Dālandu Vīzbādenes operā. Viņš dziedājis Fafneru “Reinas zeltā” Milānas La Scala un Berlīnes Valsts operā Daniela Bārenboima vadībā (izdots DVD), Fafneru un Hundingu Berlīnes filharmonijā Mareka Janovska vadībā (izdots koncertieraksta CD). Maskavas filharmonijā Timo dziedājis Roko, Dižonas operā un Helsinkos – Komandoru, Vīzbādenes operā – Fāzoltu, Fafneru, Greminu un Zarastro, Hermani (“Tannheizers”) – Latvijas Nacionālajā operā, Faraonu (“Aīda”) – Savonlinnas operfestivālā.

Timo Rīhonens sadarbojies ar Danielu Bārenboimu, Kristiānu Tīlemani, Hartmutu Henhenu, Semjonu Bičkovu, Kirilu Petrenko, Filipu Jordanu, Andri Nelsonu, Mareku Janovski, Leifu Segerstamu, Karlo Rici, Nello Santi u. c. izciliem zižļa meistariem.

Kā koncertu un kamerdziedātājs Timo Rīhonens uzstājies Cīrihes Tonhalle, Berlīnes filharmonijā, Kuhmo kamermūzikas festivālā, Šveices “Gēteānumā”, Ķīles Tonhalle un citās ievērojamās vietās. Viņa repertuārā ir solopartijas Baha pasijās, Bēthovena Devītajā simfonijā, Bruknera Mesā faminorā, Dvoržāka Stabat Mater, Mocarta un Verdi rekviēmos.

Timo Riihonen_picture by Ville Paasimaa.png
bottom of page