top of page

Kino programma “Valentīnas Freimanes zviedru kino klasikas izlase”

Updated: Jun 30, 2022


KLIEDZIENI UN ČUKSTI (Viskningar och rop, 1972)

Režisors: Ingmars Bergmans

Lomās: Harieta Andešone, Līva Ulmane, Ingrīda Tulina, Kari Silvana.


19. gadsimta beigās kādā nomaļā muižā ar vēzi slimā Agnese pavada savas pēdējās dienas. Ierodoties viņas māsām Kārinai un Marijai, pamazām atklājas milzīgais naida, melu un skaudības apjoms, kas gadiem ilgi valdījis māsu savstarpējās attiecībās. Māsas nejūt līdzi Agneses ciešanām, tāpēc par vienīgo mierinājumu viņas agonijā kļūst uzticamā kalpone Anna.

Ģimenes kamerdrāma četru izcilu aktrišu izpildījumā. Filma ieguvusi “Oskara” balvu par labāko operatora darbu.491 (1964)


Režisors: Vilgots Šēmans

Krimināli šokējošs stāsts par sešiem mazgadīgiem noziedzniekiem, kas tiek izvēlēti dalībai sociālā eksperimentā ar nosaukumu “Objektivitātes pansija”. Dzīvojot kopā divu sociālo darbinieku uzraudzībā, viņu attiecības ātri izvēršas nekontrolētā vardarbībā un sadismā. Nosaukumā iekļauta atsauce uz Jēzus vārdiem, ka savam tuvākajam grēki jāpiedod septiņreiz septiņdesmit reizes. Vai tas nozīmē, ka 491. reize ir jau ārpus piedošanas?

Sākotnējā versijā filmu aizliedza izrādīt, tikai pēc vairāku brutālāko epizožu noīsināšanas un visaugstākā vecuma cenza noteikšanas tā varēja nokļūt uz ekrāniem. Tiek uzskatīts, ka reakcija uz šo filmu iedvesmojusi Zviedrijas Kristīgo demokrātu partijas dibināšanu.

93 views

Recent Posts

See All

“Hildegardes meditācijas” Cēsu mākslas festivālā

Inforrmācija medijiem, 2022. gada 26. jūlijā Cēsu mākslas festivāls 5. augustā plkst. 19.00 aicina uz koncertu “Hildegardes meditācijas” Cēsu Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Cēsīs. Tas vel

1件のコメント


Yumi Vega
Yumi Vega
2023年2月01日

Very easily this site will most likely irrefutably perhaps end up being popular including numerous weblogs individuals, in order to it's persistent content pieces or possibly views. https://j9korea.com/

いいね!
bottom of page