top of page

Teātris augustā dzīvos Cēsīs!

Augusts Cēsīs sāksies ar teātru nedēļu! Cēsu Mākslas festivāla ietvaros koncertzālē “Cēsis” būs iespējams noskatīties Latvijas vadošo teātru jaunās un aizvadīto sezonu labākās izrādes.


Šī gada Cēsu Mākslas festivālam teātra kritiķe Silvija Radzobe izveidojusi īpašu Grand Prix teātra izrāžu ciklu, sarūpējot iespēju Vidzemes reģiona iedzīvotājiem vēl pirms jaunās teātra sezonas sākuma noskatīties šī gada “Spēlmaņu nakts” balvai nominētās izrādes un tās, kas jau plūkušas laurus iepriekšējos gados.


1. augustā, plkst. 20.00 un 2. augustā, plkst. 17.00 būs skatāma Liepājas teātra izrāde “1984” Lauras Grozas-Ķiberes režijā. Izrāde tikusi nominēta “Dienas Gada balvai kultūrā 2014” un saņēmusi Dienas lasītāju simpātiju balvu, kā arī nominēta Televīzijas un Latvijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) gada balvas “Kilograms kultūras 2014″ 4. ceturkšņa balsojumā nominācijā “Teātris”. Izrāde nominēta arī 2014./2015. gada sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā “Lielās formas izrāde”.


7. augustā, plkst. 20.00 Jaunā Rīgas teātra izrāde “Ziedonis un Visums” Alvja Hermaņa režijā. 2009./2010. gada sezonā izrāde saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu kā Gada latviešu autora iestudējums, bet galvenās lomas atveidotājs Kaspars Znotiņš par Ziedoņa lomu.


8. augustā, plkst. 20:00 skatītāji tiek aicināti uz Nacionālā teātra izrādi “Antigone” Elmāra Seņkova režijā. Izrāde nominēta 2014./2015. gada sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai nominācija “Mazās formas izrāde”, un uzvarējusi LTV un LR gada balvas „Kilograms kultūras 2015” skatītāju vasaras balsojumā.


9. augustā plkst. 20.00 – Dailes teātris ar Pītera Šēfera “Equus” Lauras Grozas-Ķiberes režijā, kas tāpat kā “Antigone” nominēta 2014./2015. gada sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai nominācijā “Mazās formas izrāde”.


Visas izrādes notiks koncertzālē “Cēsis”, un biļetes ir nopērkamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

4 views
bottom of page