top of page

Festivāls piedāvā kino programmu MEŽS

Šī gada Cēsu Mākslas festivāla kino programma “Mežs” ir savdabīgs turpinājums pagājušā gada brīvdabas kino seansu programmai “Upe”, kas izpelnījās lielu skatītāju interesi un tika nominēta balvai “Kilograms kultūras 2017″ sadaļā Pārsteigums. Arī šogad kino programmu veidojis kinorežisors Jānis Putniņš.


Programmā iekļauti četri ļoti dažādi darbi, taču tos vieno meža motīvs – gan kā vizuālais fons, gan saturiskā un asociatīvā nozīmē. Un filmas tiks izrādītas mežā, Cīrulīšu dabas takās pie Spoguļklintīm.


Mežs ir noslēpumains, tāpat arī cilvēki, kas rod tajā patvērumu. Mežs var dot mājas un paslēpt no vajātājiem, bet var likt arī apmaldīties un neļaut izkļūt ārā. Par to visu stāstīs šīs četras filmas, kas pašas savā ziņā ir paslēpušās mežā vai gluži otrādi – tur nomaldījušās, jo noteikti nav izrādītas pietiekoši bieži.


Ļoti savdabīgajai Rīgas kinostudijas filmai “Vilkatis Toms” (rež. Ēriks Lācis, 1983) tapusi jauna un kvalitatīva digitālā kopija, kas ļaus skatītājiem ne tikai izbaudīt neparasto stāstu, bet arī novērtēt filmas vizuālo kvalitāti. Programmā iekļautas arī divas padomju laikā populāras filmas – izcilā japāņu režisora Akiras Kurosavas Padomju Savienībā tapušais darbs “Dersu Uzala” (1975), kā arī tā laika bērnu un jauniešu kulta filma “Čingačguks jeb Lielā Čūska” (VDR, rež. Rihards Grošops, 1967) ar neatkārtojamo Gojko Mitiču galvenajā lomā. Savukārt tos, kurus interesē eksotiska vide un cilvēka ceļš pretī nezināmajam, noteikti uzrunās franču režisora Barbē Šrēdera vizuāli iespaidīgā filma “Ieleja” (1972), kuras darbība norisinās Papua-Jaungvinejā.


Foto: www.entergauja.com

20 views

Recent Posts

See All

Izstāžu darba laiki

LMA Bakalauru un maģistru diplomdarbu izstāde NEPIERADINĀMĀS TERITORIJAS būs apskatāma Koncertzālē CĒSIS no 27.jūlija līdz 26.augustam: P. Slēgts O.–C. 12:00–19:00 P.–S. 10:00–20:00 Sv. 10:00–18:00 Am

1 Comment


Yumi Vega
Yumi Vega
Jan 31, 2023

Took me time to read all the comments, but I really enjoyed the article. It proved to be Very helpful to me and I am sure to all the commenters here! It’s always nice when you can not only be informed, but also entertained! Visit us too!


먹튀 검증 커뮤니티 https://j9korea.com/

스포츠 토토 사이트 https://j9korea.com/

안전 카지노 사이트 https://j9korea.com/

카지노 검증 사이트 https://j9korea.com/

카지노 게임 사이트 https://j9korea.com/


Like
bottom of page