top of page

FOTO: Mākslas festivāla “Cēsis 2021” atklāšana

10. jūlijā Cēsu Laikmetīgās mākslas centrā tika atklāts 15. Cēsu mākslas festivāls, kura vadmotīvs šogad ir “Mīti un rituāli”. Šajā dienā durvis vēra vērienīga laikmetīgās mākslas izstāde “Pielidot tuvāk saulei”, atspoguļojot septiņus lielformāta latviešu mākslinieku jaundarbus. Pēcāk “Raiskumkrogā” tika atklāta SEB stipendijas glezniecībā 2020 laureātes Madaras Kvēpas izstāde “Vesels”. Savukārt vakarā apmeklētājiem bija iespēja skatīties skaņu un kustību izrādi Danse macabre (“Nāvesdeja”), kuras idejas autori ir komponists Edgars Mākens un mākslinieks Krišs Salmanis.


Festivālā ar jaundarbiem, speciāli festivālam radītām instalācijām, gleznojumiem un video izstādē “Pielidot tuvāk saulei” Cēsu Laikmetīgās mākslas centrā piedalās mākslinieki Aija Zariņa, Miķelis Fišers, Andris Eglītis, Ģirts Muižnieks, Krista un Reinis Dzudzilo, Katrīna Neiburga un Vika Eksta.


Raiskuma krogā tika atklāta izstāde “Vesels”. Tajā apkopota SEB stipendijas glezniecībā 2020 gada laureātes, Madaras Kvēpas, jaunāko darbu sērija, kurā autore pievērsusies fiziskās veselības un garīgā veseluma koncepcijām. Šīs idejas aplūkotas gleznu un telpisku objektu sērijā, ņemot vērā pēdējā gada pandēmijas, kā arī vēsturisku un rituālu kontekstu.


Savukārt vakarā, Cēsu laikmetīgās mākslas centra pagalmā, skatītāji varēja baudīt īpašu notikumu – Edgara Mākena un Kriša Salmaņa kopdarbu – skaņu un kustību izrādi Danse macabre (“Nāvesdeja”). Komponists Edgars Mākens saka: “Danse macabre ir sena tradīcija, kas pandēmijas, inficēšanās un miršanas kontekstā kļuvusi sevišķi aktuāla. Tad nu mums likās, ka jāatgādina divas būtiskas lietas. Pirmā – nāve ir neizbēgama. Otrā – dzīve ir skaista. Vienīgais, kā mēs varam nāvi kaut uz mirkli noliegt, ir caur svinēšanu un priecāšanos.”


Foto: Anete Rūķe193 views

1 Comment


Yumi Vega
Yumi Vega
Feb 01, 2023

Very easily this site will most likely irrefutably perhaps end up being popular including numerous weblogs individuals, in order to it's persistent content pieces or possibly views. https://j9korea.com/

Like
bottom of page