top of page

ANNA LARSONE | Anna Larsson

Anna Larsone studējusi Stokholmas Operas universitātes koledžā, ko beigusi 1996. gadā. Tūlīt pēc tam sekoja dziedātājas starptautiskā debija Mālera Otrajā simfonijā kopā ar Berlīnes Filharmonisko orķestri Klaudio Abado vadībā, kā arī pirmā loma uz operas skatuves – Erda Vāgnera “Reinas zeltā”, Berlīnes Valsts operas iestudējumā, ko diriģēja Daniels Barenboims.

Annas Larsones daudzo lomu skaitā ir Kundri Vāgnera “Parsifālā”, titulloma Masnē “Herodiadē”, Vāgnera Erda “Zīgfrīdā” un Frika “Valkīrā”, Dalila Sensānsa “Samsonā un Dalilā” un Ženevjēva Debisī “Peleasā un Melizandē” uz tādām skatuvēm kā La Scala, Vīnes Valsts opera, Bavārijas Valsts opera, Zalcburgas un Ēksanprovansas festivāli, Parīzes Opera, Londonas Karaliskā opera, Florences Teatro Maggio, Briseles Karaliskais teātris La Monnaie, Valensijas Mākslas pils, Kopenhāgenas Karaliskā opera, Somijas Nacionālā opera un Zviedrijas Karaliskā opera.

Uz koncertskatuves Anna Larsone ir starptautiski atzīta lieliska Gustava Mālera darbu interprete. Viņa regulāri uzstājas kopā ar pasaules izcilākajiem orķestriem, tajā skaitā – Berlīnes Filharmonisko orķestri, Lucernas Festivāla orķestri, Ņujorkas un Vīnes filharmoniskajiem orķestriem, Čikāgas Simfonisko orķestri, Londonas Simfonisko orķestri un Londonas Filharmonisko orķestri. Larsone koncertējusi kopā ar tādiem spožiem diriģentiem kā Esa Peka Salonens, Daniels Hārdings, Saimons Retls, Antonio Papāno, Gustavo Dudamels, Alans Gilberts un Nikolauss Arnonkūrs. 2010. gada decembrī Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs piešķīra Annai Larsonei Galma dziedātājas goda titulu, un 2011. gadā viņa atvēra pati savu koncertzāli – Vattnäs Concert Bam.

Starp mākslinieces pēdējā laika lomām jāmin Erda sadarbībā ar Danielu Barenboimu Berlīnes Valsts operā, kā arī ar Vladimiru Jurovski un Londonas Filharmonisko orķestri, Klitaimnēstra Berlīnes Vācu operas iestudētajā “Elektrā”, Hercogiene “Māsas Andželikas” iestudējumos Malmes Operā, Zviedrijas Karaliskajā operā un Norvēģijas Nacionālajā operā, Erda Esbjergas koncertzāles “Zīgfrīdā” un Valtraute koncertzāles Müpa Budapest iestudētajā “Dievu mijkrēslī”. Uz koncertskatuves Anna Larsone pēdējos gados izpildījusi Vāgnera “Vēzendonkas dziesmas” ar Barselonas Simfonisko orķestri un maestro Ono, Mālera “Dziesmu par zemi” Ludvigsburgas festivālā (sadarbībā ar diriģenti Oksanu Liņivu), Mālera Otro simfoniju un Bēthovena Mesu do mažorā ar Losandželosas Filharmonisko orķestri Dudamela vadībā, kā arī Mālera Otro simfoniju ar Singapūras Simfonisko orķestri, Lionas Nacionālo orķestri (diriģents Nikolajs Šepss-Znaiders) un teātra La Scala orķestri (diriģents Rikardo Šaijī).

2022./2023. gada sezonā Anna Larsone atgriezās uz operas skatuves Klitaimnēstras lomā Norvēģijas Nacionālās operas iestudētajā “Elektrā”. Dziedātājas koncertrepertuārā ir “Dziesma par zemi” sadarbībā ar Lucernas Simfonisko orķestri (diriģents Mihaels Zanderlings) un kamermūzikas koncertu ciklu NOVA ASV Jūtas štatā (diriģents Tjerī Fišers), Mālera Trešā simfonija sadarbībā ar Kastīlijas un Leonas Simfonisko orķestri, Sanpaulu Valsts Simfonisko orķestri un Jūtas Simfonisko orķestri (visiem diriģents Tjerī Fišers), Mālera Otrā simfonija koncertturnejā ar Roterdamas Filharmonisko orķestri (diriģents Lahavs Šani) un sadarbībā ar Milvoki Simfonisko orķestri (diriģents Kens Dāvids Mazurs), kā arī Verdi Rekviēms ar Tronheimas Simfonisko orķestri (diriģente Han-Na Čanga).

Anna_Larsson.jpg
bottom of page