top of page

ANDREASS KONRADS | Andreas Conrad

Starptautiski pieprasītajam tenoram Andreasam Konradam ir plašs un ļoti daudzveidīgs repertuārs. 2019./2020. gada sezonā viņš dziedāja tādas lomas kā Kupraini Riharda Štrausa operas “Sieviete bez ēnas” koncertturnejas iestudējumā ar Roterdamas Filharmonisko orķestri un Edmundu Ariberta Reimana “Līrā” Parīzes Nacionālajā operā. Sezonas sākumā viņš piedalījās Šostakoviča “Deguna” iestudējumā Hamburgas Valsts operā – Kārtībnieka lomā. “Nībelungu gredzena” Mīmes lomā Konradu varēja vērot Ženēvas Grand Théâtre, Bavārijas Valsts operā, Tokijas Jaunajā Nacionālajā teātrī un, no 2015. līdz 2017. gadam, Baireitas festivālā režisora Franka Kastorfa iestudējumā.

Tuvākajās sezonās Andreas Konrads uzstāsies tādos vadošajos pasaules opernamos kā Teato Real Madridē un Metropoles operā Ņujorkā, kā arī ar Mīmes lomu Austrālijas operā.

Andreasa Konrada repertuārs aptver vairāk nekā 80 visplašākā spektra lomu – no Mocarta, Musorgska un Janāčeka līdz Vāgnera, Štrausa, Britena, Berga un citu divdesmitā gadsimta komponistu operu varoņiem.

Dziedātājs regulāri uzstājas uz pasaules ievērojamākajām skatuvēm. Viesmākslinieka gaitās viņš dziedājis Kupraini Zalcburgas festivālā, Hērodu (“Salome”) Montekarlo Operā, Vīnes Valsts operā un Sidnejas Operā, bet Edmundu (“Līrs”) – Berlīnes Komiskajā operā. Viņš uzstājies Ņujorkas Metropoles operā un Vašingtonas Nacionālajā operā un dziedājis Jokdara Klausa partiju pirmajā Šēnberga “Gurres dziesmu” atskaņojumā Ķīnā, Šanhajas Simfoniskā orķestra koncertzālē un Pekinas Poly teātrī, Pētera Ružičkas vadībā, kā arī Filipa Žordāna vadībā Parīzē.

2018. gadā Andreass Konrads viesojās Loterijas aģenta un Olima lomās Kurta Veila “Sudraba ezera” iestudējumā Varšavā un dziedāja Bertolda Brehta lomu Pētera Ružičkas operas “Benjamins” pirmizrādē Hamburgas Valsts operā.

Andreass Konrads sadarbojas ar tādiem diriģentiem kā Filips Žordāns, Fabio Luizi, Kristians Tīlemans, Kirils Petrenko, Ingo Mecmahers un Mareks Janovskis. Ievērojami režisori, tādi kā Kaliksto Bjeito, Franks Kastorfs, Andreass Homoki, Vensāns Busārs, Villijs Dekers, Roberts Karsens, Harijs Kupfers, Hanss Neienfelss, Kristofs Mārtālers un Dīters Dorns augstu vērtē dziedātāja skatuves auru, izcilās aktiera spējas un vokālo valdzinājumu.

No 1984. līdz 2007. gadam Andreass Konrads bija Berlīnes Komiskās operas trupas dalībnieks. 1998. gadā Konradam tika piešķirts Berlīnes Kamerdziedoņa (Berliner Kammersänger) goda tituls.

2020./2021. gada sezonā dziedātājs atgriezās “Deguna” iestudējumā Hamburgā un dziedāja Mīmes lomu “Zīgfrīda” iestudējumā Madridē.

Andreass Conrad.jpg
bottom of page